Baklavacı Güllüoğlu Büyümeye Devam Ediyor

Ana Sayfa » Haberler » Holding - Şirket - Fabrika - Haberleri » Baklavacı Güllüoğlu Büyümeye Devam Ediyor

Baklavacı Güllüoğlu, gıda sektörüne doğal ürünler kazandırmak amacıyla ŞanlıUrfa tesislerinde üretimine başladığı ünlü Urfa Sade Yağı’nın perakende satışına tüm şubelerinde başladı.

Güllüoğlu baklavalarında kullanılan ve tamamen koyun sütünden üretilen Urfa Sade Yağı, geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, “Uzmanlar margarinlerin insan sağlığına zararlı etkilieri bulunduğunu söylüyor. İnsan sağlığının korunmasını misyon edinen Baklavacı Güllüoğlu olarak bu konuda yerine getirmemiz gereken sorumluluklarımız olduğunu düşündük. Bu nedenle kendi ürünlerimizde kullandığımız, tamamen doğal bir ürün olan Urfa Sade Yağı’nı tüm yurt içi mağazalarımızda satışa sunduk” dedi.
Nejat Güllü, “İnsan sağlığının bu denli gözardı edildiği bir dönemde biz Baklavacı Güllüoğlu olarak, Ar-Ge faaliyetlerimizi tamamıyla doğal ürün geliştirmeye odakladık. İnsana odaklı anlayışımız, bizi, tatlı sektöründen sonra farklı alanlara yatırım yapmaya da yöneltti. Önce ŞİPA markasıyla İçecek sektöründe, ardından da Urfa Sade Yağı ile süt ürünleri kategorisinde yerimizi aldık.  Bu bizim için ticari fayda sağlamanın çok ötesinde bir durum. Dolayısıyla yatırım yaparken önce insan sağlığına odaklanıyoruz”  diye konuştu.
Urfa’da sıkça tüketilen ve ‘has yağ’ olarak nitelenen Urfa Sade Yağı’nın, 350 gramlık kavanozlarda satışa sunulduğunu belirten Nejat Güllü, “Ceylanpınar yöresindeki küçük baş hayvanların sütünden elde ettiğimiz yağın tadını başka hiç bir yerde bulmak mümkün değil. Baklavacı Güllüoğlu Urfa Sade Yağı; ağılda bekletilmeyen, aksine meralarda otlatılarak beslenen ‘üveysi’ cinsi koyunların sütünden elde ediliyor. İçinde katkı maddesi bulunmayan sade yağ, tereyağı gibi vücut ısısıyla erime özelliğine sahip olduğundan, diğer katı yağlar gibi vücutta donmuyor ve margarinlerin aksine sağlığa hiç bir zararı bulunmuyor” diye konuştu.

28 Eylül 2015 tarihinde eklenmiş ve 471 kez okunmuş.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ

Ad & Soyad

 

Mail Adresiniz

İşverene Kendiniz Hakkında Bilgi Veriniz

İlgili Terimler :
instagram takipçi hilesi | instagram takipçi hilesi | toplu sms kalem nargile