BMC yeni şehir içi otobüs modelini tanıttı

Ana Sayfa » Haberler » Holding - Şirket - Fabrika - Haberleri » BMC yeni şehir içi otobüs modelini tanıttı

1964 yılında İzmir’de kurulan Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, 1-3 Aralık 2016 tarihlerinde bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Transist Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda ana sponsor olarak Yeni Şehir İçi Otobüs Serisi Procity Otobüs Modeli’ni tanıttı. Fuar açılışında gerçekleştirilen ödül töreninde, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ethem Sancak’a plaket takdim edildi.

procity12-mt

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ethem Sancak plaketi, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Ahmet Arslan’dan aldı.

İETT tarafından bu yıl içerisinde sonuçlandırılan 375 adet otobüs ihalesini kazanarak önemli bir başarıya imza atan otomotiv devi BMC, ihale kapsamında İETT’ye verilecek Yeni Şehir İçi Otobüs Serisi’nden Euro VI dizel motorlu alçak tabanlı PROCITY 12 mt Otobüs Modeli’ni tanıttı. Fuar’da sergilenen bir diğer araç ise Şehir İçi Otobüs Serisi’nden Euro VI dizel motorlu alçak tabanlı BMC PROCITY 12 mt Otobüs Modeli oldu.

procity-12-mt

BMC standını ziyaret eden T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Ahmet Arslan, UCLG-MEWA ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin, İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Kadir Topbaş Yeni Şehir içi Otobüs Modeli BMC Procity’nin direksiyonuna geçerek yeni otobüs modelinin lansmanını ve açılışını gerçekleştirdi.

procity-12mt

Erzurum Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü Sn. Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, UCLG-MEWA ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin, TC. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Ahmet Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Kadir Topbaş ve BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ethem Sancak BMC Yeni Şehir içi Otobüs Modeli BMC Procity’nin lansmanını ve açılışını gerçekleştirdi.

Tasarım, Ar-Ge, mühendislik, üretim, satış ve satış sonrası hizmetleri kendi bünyesinde barındıran BMC, üretime başladığı ilk günden bu yana, 300 bin adedi geçen araç üretimi ve 341 bin motor üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağladı. Kuruluşundan bugüne yarım asrı geride bırakan firma, İzmir’deki 250 bin metrekare alana sahip entegre tesislerinde ticari ve özel araç üretiminin her alanında çözümler üretmeye devam ediyor.

Faaliyete başladığı ilk günden bu yana 700’ün üzerinde konfigürasyonda araç (çekici, ağır, orta ve hafif kamyon kamyonet, minibüs, midibüs, otobüs, taktik tekerlekli ve mayına karşı korumalı zırhlı askeri araçlar) yedek parça, motor ve döküm parçaları üretimi yapan BMC, başta Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere 80’i aşkın ülkeye de ihracat gerçekleştirmiştir. BMC Otomotiv, yılda 21 bin adet araç üretim kapasitesi ve mühendisinden işçisine yaklaşık 1.000 çalışanıyla dünya markası olma yolunda yenilenen hedeflerine doğru hızla ilerliyor.

1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen TRANSİST 2016 9. Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’na Euro VI dizel motorlu alçak tabanlı PROCITY 12 mt İETT ve PROCITY 12 mt Halk Otobüsü modelleriyle katılan BMC, yeni nesil otobüsleriyle sektöre damgasını vurmaya devam ediyor.

03 Aralık 2016 tarihinde eklenmiş ve 1.449 kez okunmuş.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ

Ad & Soyad

 

Mail Adresiniz

İşverene Kendiniz Hakkında Bilgi Veriniz

instagram takipçi hilesi | instagram takipçi hilesi | toplu sms kalem nargile