Kaltun Madran Büyümek İstiyor

Ana Sayfa » Haberler » Holding - Şirket - Fabrika - Haberleri » Kaltun Madran Büyümek İstiyor

Aydın’ın köklü sanayi kuruluşlarından Kaltun Şirketler Grubu, Kaltun Madran adıyla 15 dönüm arazi üzerinde Çine Yağcılar Mahallesi’nde faaliyet gösteriyor.

Merhum Mehmet Tuncer, önderliğinde 2007 yılında kurulan Kaltun Madran Su Fabrikası, her geçen gün kendini yenileyerek kısa sürede isminden söz ettirdi.

Saatte bin 200 adet damacana üretimiyle başlayan Kaltun Madran Su, üretim kapasitesini saatte 2 bin 400 adete çıkardı.

Üretime 2008 yılında 0,33Lt-0,5Lt-1,5Lt-5Lt ve 10Lt pet şişe ile başlayan Kaltun Madran Su, daha sonra 200cc-300cc bardak su ve 19 Lt dönüşümsüz pet şişe üretimine de geçti.

Kaltun Şirketler Grubu, 2015 yılında Kaltun Madran Su Fabrikası’na 3,5 milyon Avroluk yatırım yaptı. Bu yatırımla son teknoloji pet üretim grubu kapasitesini, 0,5Lt-1Lt ve 1,5Lt üretimini saatte 12 bin şişeden, 40 bin şişeye çıkardı.

Firmanın çalışmaları hakkında bilgi veren Kaltun Madran Su Fabrikası Müdürü Mustafa Tan, “Su, Madran Dağı’ndan 23 km hat ile fabrikaya ulaşıyor. Son sistem teknolojiyle üretim yapıyoruz. Üretilen damacana ve pet grubunun yurtiçinde Ege ve Akdeniz bölgelerinde satışa sunuluyor. Ayrıca İhracat uzun yıllardır devam etmektedir. Özellikle İngiltere ve Almanya en önemli satış noktalarımızdır. Önümüzdeki yıl da İstanbul ve Ankara’ya hitap etmek istiyoruz” dedi.

Kaltun Madran Su Fabrikası’nın 70 kişiye iş imkânı sağladığını belirten Tan, firmanın yatırımlarına devam edeceğini, ürün yelpazesini genişletmeye hedeflediklerini, önümüzdeki yıllarda da gazoz ve soda üretimini düşündüklerini söyledi.

30 Eylül 2015 tarihinde eklenmiş ve 870 kez okunmuş.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ

Ad & Soyad

 

Mail Adresiniz

İşverene Kendiniz Hakkında Bilgi Veriniz

İlgili Terimler :
instagram takipçi hilesi | instagram takipçi hilesi | toplu sms kalem nargile