Opet 2016 yılı hedeflerine odaklandı

Ana Sayfa » Haberler » Holding - Şirket - Fabrika - Haberleri » Opet 2016 yılı hedeflerine odaklandı

Opet Petrolcülük A.Ş. Genel Müdürü Cüneyt Ağca; 2015 yılında sektör doğrultusunda büyüdüklerini belirterek, hem pazar payını hem de bayi sayısını artırdıklarını söyledi.

Son üç yıldan bu yana pazarın ikinci büyük oyuncusu olan Opet, 2015 yılını pazar payındaki 17,7’lik oranla kapatıyor. Akaryakıt sektörü için değişken faktörlerin olduğu ve oldukça hareketli geçen 2015 yılını değerlendiren Ağca şöyle konuştu:  “Zor bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2015 yılı; tavan fiyat uygulaması, ham petrol fiyatlarındaki düşüş, döviz kurlarındaki hareketlilik ve beş yıllık bayi sözleşmelerinin yenilenme süreci gibi sektör için kritik konuların yılı oldu. Geride bırakmakta olduğumuz yıl yüzde 17,7’lik pazar payımızla 15 milyar TL ciro elde ettik. Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda bayi sayımızı, satış ve pazar payımızı artırdık. ”
Cüneyt Ağca şu bilgilerle devam etti: “Markamızın sektörde ve müşterilerimiz gözünde artan değeri ve bayilerimizle kurduğumuz karşılıklı güvene dayalı iş ortaklığı 2015 yılını da başarı ile tamamlamamızı sağladı. Sektörün hareketlilik yaşadığı beş yıllık sözleşme yenileme süreci sonunda hem bayi sayımızı, hem de satış hacmimizi artırdık. Yaklaşan yeni yılda pazar payımızı yüzde 18’in üzerine çıkarmayı hedeflerken, mevcut ağımıza 55 yeni istasyon eklemeyi planlıyoruz” dedi. Cüneyt Ağca, “Opet ve Sunpet olarak iki markamız var. 1003 Opet, 416 Sunpet istasyonu olmak üzere toplam 1419 bayi ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. İstasyonlarımız günde toplam 500 bin araç ve yaklaşık 1 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor” şeklinde konuştu. Ağca, “Türkiye’nin her yerinde hizmet veren yaygın bayi ağı, beş farklı lokasyondaki yüksek depolama kapasitesi, jet yakıtında THY ortaklığı ile kurulan havacılık yakıt şirketi ve madeni yağda dünyanın en büyük şirketlerinden olan Fuchs ortaklığı ile güçlü ve güven veren yapımız, her geçen gün daha da ilerlememizi sağlıyor ” dedi.

2015 yılında ham petrol fiyatındaki ve dövizdeki değişimlerin akaryakıt fiyat oluşumu üzerindeki etkilerine de değinen Ağca, ham petrol fiyatlarındaki değişimlerin pompa fiyatı üzerinde kısmi etkisi olduğunu, fiyatı oluşturan unsurların; ürün fiyatı, döviz kuru, rafinaj ve dağıtım maliyetleri ile vergi gibi ana kalemler olduğuna dikkat çekti.

Ürün ve hizmet kalitesini her geçen gün artırarak, bir akaryakıt dağıtım markası olmanın ötesinde müşterilerinin hayatında kalıcı yer kazandıklarını söyleyen Cüneyt Ağca, müşteriyi dinleyen, beklentisini anlayan bir şirket olduklarının altını çizerek her koşulda yapılamayanı yaptıklarını bu nedenle öncü olup, takip edildiklerini vurguladı. Her türlü işbirliğinde en iyilerle çalışmayı ilke edindiklerini belirten Ağca, 2016 yılı reklam kampanyaları için işbirliği yaptıkları yeni ismi de paylaştı. Cüneyt Ağca “Bugüne kadar Tarkan, Cem Yılmaz, Ajda Pekkan gibi isimlerle ses getiren projelere imza atan bir marka olarak, A Milli Takım oyuncusu, Türkiye’nin Barcelona’daki gururu, yıldız futbolcu Arda Turan ile işbirliği yapıyoruz. 2016 yılında yayına girecek olan reklam kampanyamızda Arda Turan başrolde yer alacak ve reklam filmlerinin çekimi İstanbul ve Barcelona’da gerçekleştirilecek”  dedi.

24 Aralık 2015 tarihinde eklenmiş ve 522 kez okunmuş.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ

Ad & Soyad

 

Mail Adresiniz

İşverene Kendiniz Hakkında Bilgi Veriniz

İlgili Terimler :
instagram takipçi hilesi | instagram takipçi hilesi | toplu sms kalem nargile