Özdilek Uygulamalarıyla Fark Yaratıyor

Ana Sayfa » Haberler » Holding - Şirket - Fabrika - Haberleri » Özdilek Uygulamalarıyla Fark Yaratıyor

Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, market operasyonunda gerçekleştirdikleri uygulamaları anlattı.

Dünya Gazetesi’nden Esra Özarfat’a açıklamalarda bulunan Özdilek, marketlerinde fark yaratmak için unlu mamuller, et, meyve ve sebze üretimini kendi bünyelerinde yaptıklarını aktardı. Özdilek şunları aktardı;

“Marketçilikte en önemli unsur standardı sağlayabilmek, sunumda, hijyende ve hizmette fark yaratmak. Biz unlu mamullerimizi sadece ekşi maya ile standart formülasyonla üretiyoruz. Tüm Özdilek mağazalarında unlu mamullerde kalitemiz aynı. Ayrıca annemin tarifi olan Dürdane Ana Böreği’nden 300 bin porsiyon satıyoruz. Annemin formülünü aynı şekilde uyguluyoruz ve çok beğeni topladı. Yine, yılda 160 ton lokum üretip, satıyoruz.”

Et üretimini de kendi bünyelerinde yaptıklarını dile getiren Hüseyin Özdilek, 6 ayda bir bin 750, yılda 3 bin 500 büyükbaş hayvan alımı yaptıklarını, 600 kiloya kadar beslenen hayvanların daha sonra kesiminin yapıldığını söyledi. Böylelikle Türkiye genelindeki bütün marketlerin et ihtiyacını Bursa Yenişehir’deki bin dönümlük çiftliklerinden karşıladıklarını belirten Özdilek, etin kalitesini doğrudan etkileyen hayvan yemini de kendi bünyelerinde ürettiklerini anlattı.

Özdilek; “Çiftliği kurmadan önceki et satışları 100 birimse şimdi 200 birim oldu. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yanı sıra Balıkesir’de de küçükbaş hayvan yetiştiriyoruz” şeklinde konuştu. Özdilek, yılda 10 ton mürdüm eriği, 20 ton kiraz, 100 ton armut, 100 ton da elma ürettiklerini vurguladı

Market ve mağaza alışverişlerini 6 ay önce online sisteme de taşıdıkları bilgisini veren Özdilek, “Online alışveriş henüz istediğimiz seviyelerde değil. Cironun yüzde 10’unu hedefl iyoruz. Şu anda cironun yüzde 3’ünü yapıyoruz. Her geçen gün ürün yelpazemizi geliştiriyoruz. Mağazanın yanı sıra market alışverişlerinde de online alışveriş hizmetimiz başladı. Çeşitli dağıtım kanallarıyla tüketicilerimize ulaşıyoruz. Ayrıca market ürünlerinde 30 lira ve üstü alışverişlerde 3 saat içinde tüketicinin kapısına kadar siparişleri ulaştırıyoruz. Bu uygulamamız şimdilik sadece Antalya, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’de yer alıyor” dedi.

11 Kasım 2015 tarihinde eklenmiş ve 467 kez okunmuş.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ

Ad & Soyad

 

Mail Adresiniz

İşverene Kendiniz Hakkında Bilgi Veriniz

İlgili Terimler :
instagram takipçi hilesi | instagram takipçi hilesi | toplu sms kalem nargile